13.2 C
İstanbul
Pazartesi, Kasım 29, 2021
Ana Sayfa Kültür Beşikçioğlu: 'Behzat’ı bağrımıza basalım ama yeni çocuklar da doğurmamıza müsaade etmeleri gerekiyor'

Beşikçioğlu: ‘Behzat’ı bağrımıza basalım ama yeni çocuklar da doğurmamıza müsaade etmeleri gerekiyor’

-

Bir Ankara Polisiyesi: Behzat Ç. karakterine hayat veren ve bir efsaneye dönüşen Erdal Beşikçioğlu, yeni bir rolle izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

behzat ç

Beşikçioğlu, Behzat Ç.’nin izleyicisinin gönlünde yer edinmesinden memnuniyet duysa da, “Behzat’ı bağrımıza basalım ama yeni çocuklar da doğurmamıza müsaade etmeleri gerekiyor” beklentisini de dile getiriyor.

Gazete Oksijen’de yer alan röportajda, Beşikçioğlu yeni bir dizi ile dijital platformlara dönüş yapıyor. ‘Hamlet’ isimli diziyle, 19 Ekim’den itibaren GAIN’de yerini alan Beşikçioğlu, Behzat Ç’nin devamı gibi görülen ‘Saygı’ dizisini de yorumluyor ve, “Çok da beğeniyorum. Zaten Behzat Ç.’nin tüm karakterleri çok güçlüydü. Yıllar sonra Harun’u Konya İl Emniyet Müdürlüğü’ne koyun yeniden bambaşka bir hikaye başlasın. Akbaba’yı narkotiğe koyun yeni olaylar anlatsın. Hayalet’i istihbarata koyun yeni bir durum başlasın. Bunların hepsi kendi içinde çok güçlü karakterler. Tabii ki başınızdaki eğitmenin ya da şerifin de çok büyük önemi var. Serdar Abi de (Akar) bu enerjiyi çok doğru yönlendirdi. Ortaya da çok fenomen bir iş çıktı. Nasıl hoşuma gitmesin! Tabii ki gidiyor. Tarihe geçmişsiniz işte. İnsanın hayattaki yaşam amacı nedir ki” ifadelerini kullanıyor.

Beşikçioğlu şunları söylüyor:

  • “Hamlet para kazandığımız bir iş olmadı. Ama ruhsal olarak beni çok tatmin eden işlerden biri oldu. Çok güzel bir adaptasyon. Kaan çok güzel becermiş. Bana telefon açtı. Daha o bir şey anlatmadan, “Ben oynuyorum” dedim. “Sormayacak mısın?” dedi. “Yok oğlum, Hamlet’i oynayamayacağıma göre amcası Cloudius’u oynayacağım herhalde” dedim. “Evet,” dedi. Şöyle yanıtladım: “Burada tehlikeli bir durum var. Hamlet’te amca çok kötü karakter olarak görünüyor. Ama sen çürümüş bir krallığı yıkıyorsun, faytonculuk krallığını. Üstelik bunu amca üzerinden yıkıyorsun. Amcanın da tebaaya karşı bir sorumluluğu var. Yıkılmış bir hikayede yeniden yapılanmayı öneren bir kahraman ile karşı karşıyayız. Kötü olamaz. Bu çatışmaya hazır mısın? Senin dramaturjik gelişmen bunu kaldırabilir mi?” diye sordum. Aldığım yanıtlar hoşuma gitti. Bence izleyici sevecek bu karakteri.
  • (Dijital platformlara dizi yapmakla ilgili) Harika bir şey. GAİN’e Hamlet’i yaptık. Şimdi bizim İngiltere’den aldığımız, repertuvarımıza kattığımız ve bence 21’inci yüzyılın en büyük hastalığı olan görünürlük sendromu üzerine bir iş teklif ettik başka bir dijital platforma. Onun çekimlerine başlayacağız. Ben dijitalden çok memnunum.
  • (Behzat Ç. sevgisiyle ilgili) Bu durum bana da nasip oldu. O dönemin kendi yapısı içinde koca bir ekibin aynı ülküye konsantre olmasıyla ortaya çıkmış bir işti Behzat Ç. Bunun değeri çok büyük. Ölçülebilecek bir şey değil. O yüzden ben bunu bir lütuf olarak görüyorum. Evet, benim bir yeğenim var. Adı Behzat idi. Evet o oynadı bu dizide. Ama Erdal diye de bir kardeşiniz var. O da başka roller oynayacak. Çünkü adamın mesleği bu. Tamam Behzat’ı başka bir yerde görelim, bağrımıza basalım. Ama yeni çocuklar da doğurmamıza müsaade etmeleri gerekiyor.”

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

MilliTürk
MilliTürk, Türkiye'nin Bağımsız ve Özgür Haber Platformudur. Tarafsız ve objektif habercilik ilkesiyle, doğru haberi ve hakikatı savunur. Gerçekleri, net, anlaşılır ve sade bir biçimde okuyucularına sunar. Cesur haberciliğe inanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Okumalısınız

İstanbul
parçalı bulutlu
13.2 ° C
15 °
11.1 °
82 %
2.6kmh
75 %
Sal
17 °
Çar
17 °
Per
17 °
Cum
19 °
Cts
20 °
TRY - Turkish Lira
USD
9,9785
EUR
11,4185
CHF
10,8327
GBP
13,3862
Pazartesi, Kasım 29, 2021