Ana Sayfa Politika Öztürk: TSK'de istifa eden general sayısı 5'e çıktı

Öztürk: TSK’de istifa eden general sayısı 5’e çıktı

-

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üç generalin istifa dilekçesi verdiğinin ortaya çıkmasının ardından, bu sayının beşe çıktığı belirtildi.

Barış Kalkanı Harekât Bölgesi Komutanlığı’ndan Tümgeneral Hakan Öztekin Bingöl, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Enis Koç ve 8. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Orhan Akkurt’un yanısıra, iki generalin daha TSK’den istifa ettiği kaydedildi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, “5 general niçin istifa etti?” başlıklı yazısında, “Hemen belirteyim, istifa eden general sayısı 5’e çıkmış. Bu kesin ve teyitli bilgidir” dedi ve ekledi:

  • Bu üç generalde komando birliklerinde, özel kuvvetlerde görev yapmış, 34 kiloluk sırt çantasıyla yıllarca operasyona çıkmış, çatışmalara girmiş, yeri gelmiş pusulara düşmüş. Bir operasyon planlanırken önce teröristin pususuna düşülmesi halinde yaralıyı nasıl sevk edileceğinin üzerinde durulur. Yaralı tahliyesi  yapamıyorsan, operasyon da yapılmaz.
  • Burada akla gelen “Komutanların niçin istifa ettiğidir.” Her istifa görevle ilgili olmayabiliyor. Eğer sağlık, çocuk okutma gibi nedenler değil de, yine istifa ediliyorsa o zaman bazı sıkıntılar var demektir. O sıkıntıların ne olduğu konusunda değişik yorumları da televizyonlarda emekli komutanlar yeri geldiğinde ifade ediyor. Bunları da dikkate almak gerekiyor. Çünkü, istifa edenler de bu ülkenin yetiştirdiği en savaşçı komutanlar olduğunu da hatırlatmış olalım.
  • Yazının kaynağına buradan ulaşabilirsiniz
MilliTürk
MilliTürk, Türkiye'nin Bağımsız ve Özgür Haber Platformudur. Tarafsız ve objektif habercilik ilkesiyle, doğru haberi ve hakikatı savunur. Gerçekleri, net, anlaşılır ve sade bir biçimde okuyucularına sunar. Cesur haberciliğe inanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Okumalısınız

İstanbul
parçalı bulutlu
13.2 ° C
15 °
11.1 °
82 %
2.6kmh
75 %
Sal
17 °
Çar
17 °
Per
17 °
Cum
19 °
Cts
20 °
TRY - Turkish Lira
USD
9,5989
EUR
11,1797
CHF
10,4765
GBP
13,2081
Cumartesi, Ekim 23, 2021