Ana Sayfa Magazin Pitt: İlginç bir hayat yaşamadım

Pitt: İlginç bir hayat yaşamadım

-

 Brad Pitt, 2000’lerin başında hayallerindeki kadar ilginç bir hayat yaşamadığını fark ettiğini açıkladı.

Son zamanlarda kamera karşısına sık geçmeyen Brad Pitt, en son Once Upon A Time In Hollywood ve Ad Astra filmlerinde rol aldı.

Kariyeri boyunca yaptığı seçimlerin giderek daha kişisel bir hale geldiğini söyleyen Pitt, kendisine sorduğu “Bir role başkasının katamadığı ne katabilirim?” sorusuna,

“Kişisel deneyimlerimi, mizah anlayışımı, acılarımı, mahcubiyetlerimi… Christian Bale ya da Tom Hardy’yi seyrederken, onların başardığını başaramayacağımı düşünürüm. Seyretmeye bayılıyorum ama o rollerin içine giremem. Ben de kendi alanımda böyle benzersiz olmak istiyorum” yanıtını verdi.

GQ Türkiye’de yer alan röportajında ünlü oyuncu hayatıyla ilgili şöyle bir itirafta bulundu:

“Leo (DiCaprio) ile geçen gün sohbet ediyorduk. 90’ların sonu ya da 2000’lerin başıydı herhalde, ilginç rollerin peşinde koşuyordum ancak hayallerimdeki kadar ilginç bir hayat yaşamadığımı fark ettim.”

90’ların yakışıklı, yürek hoplatıcı, başrolünde olduğu filmi sürükleyen sinema ikonundan, üzerindeki gözlerden rahatsız olmayan, muhteşem güzelliğiyle ve karizmasıyla kendinden emin, tuhaf ya da ikincil rolleri almaktan çekinmeyen aktöre dönüşmesini şöyle açıkladı:

“Belki de sadece yaşlanıyorum. Tabii ya, yaşlılık işte, zamanın daha çok farkında oluyorsun, iyi ve kötü daha fazla tecrübeye sahipsin, insanları daha iyi tanıyorsun. Kazanç ya da kayıp olarak düşündüğün şeylerin aslında çok da mühim olmadığının farkına varıyorsun. Kiminle nasıl zaman geçirdiğin önem kazanmaya başlıyor.”

“Her sahnenin çekimi boks ringinde olmaya benzer” diyen Pitt, “Hazırlanır ve beklersin, eldivenlerini geçirirsin eline ve ringe yürürsün. ‘Set hazır’ derler, ringe çıkarsın, üç dakikada yapabildiğinin en iyisini yaparsın. Her zaman beklediğin gibi gitmez işler, yumruk da yersin, yere de düşersin ama gerçekten dövüştüğün sürece kazanmışsın demektir” ifadesini kullandı.

Ünlü oyuncu, aktörlüğüyle ilgili kendisini kızdıran şeyi şöyle açıkladı:

“’Neticede o bir aktör’ dedikleri zaman sinir oluyorum, sanki rol kesiyormuşum gibi. Oysa bir role bürünmek onu gerçek kılmaktır.”

“Birçok aşamadan geçtim şu hayatta” diyen Pitt, inanç dünyasındaki şekil değişikliklerini şöyle anlattı:

“Hristiyan bir ailede büyüdüm, dine tutundum bir süre. Zaman zaman sorgulasam da içimi rahatlatıyordu. Sonra rüştümü ispat edince tamamen bıraktım din işini ve agnostik oldum. Birtakım ruhsal yolları denedim ancak pek işe yaramadılar doğrusu. Bir ara, sırf isyan etmek için olsa gerek, ateist diye nitelendirdim kendimi. Aslında gerçekte değildim ama o şekilde etiketledim nedense. Punk rock havası vardı biraz, belki ondan. Yaşım ilerledikçe hepimizin bağlı olduğu, ilişkide olduğu inancına vardım, ancak buna spiritüellik demek de istemiyorum açıkçası.”

“Kendimizde değiştirmek ya da geliştirmek istediğimiz yönlere sahip insanlara çekim duyarız” diyen Pitt, “Ozarks’ta büyüdüm, bizler güçlü, sert, çalışkan insanlardık, çok ve boş konuşmak yerine iş halletmeyi, şikayet etmemeyi öğrendim orada. Mızmızlanmak hakir görülürdü, yaralandıysan, bir yerini kırdıysan bununla baş edeceksin o kadar, abartılacak bir durum yoktu yani. Pozitif bir tarafı var bu tutumun ama duygularla ilgili de benzer şekilde işlemesi insanın gelişimine engel oluyor. Neler hissettiğini çözümlemekle uğraşmıyorsun, başa çıkmaya çabalamıyorsun, yokmuş gibi davranıp devam ediyorsun hayata. Hislerin envanterini tutmuyorsun” şeklinde konuştu.

MilliTürk
MilliTürk, Türkiye'nin Bağımsız ve Özgür Haber Platformudur. Tarafsız ve objektif habercilik ilkesiyle, doğru haberi ve hakikatı savunur. Gerçekleri, net, anlaşılır ve sade bir biçimde okuyucularına sunar. Cesur haberciliğe inanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Okumalısınız

İstanbul
parçalı bulutlu
13.2 ° C
15 °
11.1 °
82 %
2.6kmh
75 %
Sal
17 °
Çar
17 °
Per
17 °
Cum
19 °
Cts
20 °
TRY - Turkish Lira
USD
9,5989
EUR
11,1797
CHF
10,4765
GBP
13,2081
Cumartesi, Ekim 23, 2021