8.5 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana Sayfa Kültür Sigmund Freud

Sigmund Freud

-

Bir olgunluk seviyesi vardır. O seviyeye ulaşınca kimseyle uğraşasın gelmiyor. Kendini yetiştirememiş,sinsi,ikiyüzlü insanlardan uzaklaşıyorsun. Seni hasta edecek insanlarla birlikte olmaktan vazgeçiyorsun. O seviyeye ulaşınca kendine değer vermeyi öğreniyorsun.

|Sigmund Freud|

Bir insanın zihnindeki sorunların yine kendi zihni vasıtasıyla çözülebileceğini savunan bir akıl bilimci. Düşündürdükleriyle psikoloji bilimini yeniden yazmış bir zeka: “Sigmund Freud”. Nörolog Sigismund Scholomo Freud, 6 Mayıs 1856 tarihinde Avusturya­Macaristan imparatorluğuna bağlı bir Çek şehri olan Morovya’ nın Pribor kasabasında iki katlı tuğlalı bir evde fakir bir ailenin içinde dünyaya meraklı gözleri ile bakmaya başladı. Doğumundan itibaren babasından 20 yaş küçük olan annesi Amalia Frued’ un göz bebeği olan Sigmund’ a fakir ailenin tüm şartları seferber edildi. Kendisine ait odası ve piyanosu olan çocuğun mutluluk günleri kardeşleri doğana kadar sürdü. Freud ailesine dört birey daha eklenince aile Viyana’ ya taşındı. Viyana’ da ki çocukluğunda kardeşleri ile sürekli kavga ediyor, annesini herkesten kıskanıyor ve fırsat buldukça kendisini odasına kilitleyip ilgi çekmeye çalışıyordu. Üstün zekâsının farkına erken varılınca 5 yaşında okula başladı 12 yaşında da liseye kabul edilen Sigmund, cisimleri başka cisimlere benzeten fotografi tekniği ile İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca’ yı kendi başına öğrendi. O yıllarda Museviler ya tıp ya da hukuk bölümünü seçebiliyordu.

MilliTürk
MilliTürk, Türkiye'nin Bağımsız ve Özgür Haber Platformudur. Tarafsız ve objektif habercilik ilkesiyle, doğru haberi ve hakikatı savunur. Gerçekleri, net, anlaşılır ve sade bir biçimde okuyucularına sunar. Cesur haberciliğe inanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Okumalısınız

İstanbul
parçalı az bulutlu
8.5 ° C
8.7 °
7.8 °
66 %
7.2kmh
40 %
Pts
9 °
Sal
7 °
Çar
4 °
Per
7 °
Cum
11 °
TRY - Turkish Lira
USD
13,8517
EUR
15,6889
CHF
14,9421
GBP
18,8004
Pazartesi, Ocak 24, 2022